specialista na rekonstrukce od podlahy po strop

Proč rekonstruovat s firmou JAMICH?

  • odborně vám poradíme s výběrem materiálů či prostorových dispozic
  • vytvoříme vám 3D vizualizace ZDARMA
  • zpracujeme vám cenovou nabídku ZDARMA
  • pomůžeme vám se zajištěním financování (Gteam)
  • veškeré platby probíhají až po ukončení prací
  • zajistíme vám ubytování ZDARMA po celou dobu rekonstrukce

Chci rekonstruovat koupelnu, ale..

Autor: JAMICH s.r.o.

Říkáte si, že je nejvyšší čas přestavět koupelnu, WC, nebo renovovat kuchyň, ale začátek rekonstrukce stále odsouváte, protože se upřímně obáváte nepořádku, který v průběhu rekonstrukčních prací může vzniknout? Zvolte si firmu, která se o všechno postará a obavy můžete pustit z hlavy. Kromě celkového úklidu po přestavbě vám ale stavební firma může pomoci i s důležitými úkony, které samotné rekonstrukci předchází.

Řekněte sousedům, že plánujete rekonstrukci

Pokud máte byt v osobním vlastnictví a jste členy Sdružení vlastníků bytových jednotek, měli byste o plánované rekonstrukci informovat zástupce SVJ a samozřejmě i své sousedy. Udělejte to buď osobně, zvlášť v případě, že se lépe znáte, nebo vyvěste oznámení na nástěnku ve společných prostorech – u domovních dveří, či na chodbě.

Pokud je bytový dům částečně ve vlastnictví bytového družstva, je potřeba o uvažované rekonstrukci informovat bytové družstvo.

Bude potřeba vyplnit jednoduchou žádost, nechat zpracovat statický posudek, zaplatit drobný poplatek bytovému družstvu (cca 200 Kč). S touto počáteční agendou vám rádi pomůžeme a statický posudek pro vás zajistíme.

Musím informovat stavební úřad?

Stavební povolení ani informování stavebního úřad v případě rekonstrukce není nutné – pokud ovšem není její součástí zásah do nosných zdí (nejčastěji takovým stavebním zásahem bývá výřez do panelu – zvětšení otvoru).

Pokud chcete v průběhu rekonstrukce zasahovat do nosných konstrukcí, je nutné nechat zpracovat projektovou dokumentaci se statickým posudkem a dle smlouvy Společenství vlastníků jednotek zajistit podpisy obvykle 75% všech vlastníků bytů, kterými deklarují, že s navrhovaným řešením souhlasí. Poté je možné zažádat na stavebním úřadě o stavební povolení. Pokud nemáte rádi papírování a chození po úřadech, můžeme vám být i v tomhle případě nápomocní.

Vybíráme vybavení koupelny

Jakmile budete mít všechny výše uvedené náležitosti zajištěné, můžete se pustit do vlastní rekonstrukce. Nejprve si dobře rozmyslete, jaký á mít rozsah, kolik peněz chcete skutečně utratit a kde je váš finanční strop a samozřejmě také jaký styl je vám blízký.

Základem je výběr obkladů a dlažby, u kterého si můžete klást jasné otázky:

Líbí se mi velká barevnost? Chci zůstat u černobílé? Chci mít v koupelně pastelové barvy? Nebo se přikloním raději k zemitým tónům?

Ideálně se zajeďte podívat do koupelnových studií, jako je například např. SIKO koupelny, kde se lépe zorientujete, nebo si nakupte či půjčte od známých pro inspiraci spoustu časopisů o bydlení.

V čem byste dále měli mít jasno:

  • Chci vanu, nebo sprchový kout?
  • Pořídím umyvadlo se skříňkou, nebo bez ní? Kulaté, nebo hranaté? Keramické, nebo litý mramor?
  • Jaké si pořídím vodovodní baterie?
  • Preferuji WC závěsné, nebo stojící na zemi?

Nezapomínejte ani na další důležité doplňky, jako jsou například zástěny. Sifony, výpusti a hadičky vám samozřejmě doplníme podle potřeby.

Až úplně nakonec vybírejte různé háčky, držáky na toaletní papír, nebo ručníky, poličky na odložení šamponů a mýdel a podobné drobnosti. Takové vybavení se dá jednoduše namontovat až po vyzkoušení praktičnosti celé koupelny a jen jejím použitím zjistíte pro vás pohodlnou pozici háčků, držáků a madel.